آموزش تصویری(فیلم) پی ال سی لوگو قسمت اول

Submitted by akhani on دوشنبه ۱۳۹۶/۴/۱۲ - ۶:۴۸
آموزش تصویری پی ال سی لوگو قسمت اول

آموزش تصویری پی ال سی لوگو قسمت اول

 

در صنعت مینی پی ال سی های گوناگونی با اسامی مختلف تولید می شوند که با مقایسه کلی آنها در می یابیم که تقریبا همه آنها ساختمان یکسانی دارند و تنها تفاوت آنها در شکل ظاهری و نحوه برنامه ریزی آنهاست.(توجه نمایید که ساختار برنامه نویسی پی ال سی ها بسیار به یکدیگر شبیه هستند و نحوه انتقال برنامه نوشته به حافظه پی ال سی- پروگرم – در برندهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. در آینده نزدیک بیشتر در این باره صحبت می کنیم).

ر کنار این برندهای خارجی، مینی پی ال سی ایرانی با نام اسمارت لوگو، چند سالی است که توسط مهندسین ایرانی ساخته و در بازار عرضه شده است.

از دیدگاه تقسیم بندی، مینی پی ال سی ها کوچکترین محصول سازندگان پی ال سی می باشد که با هدف کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری در تابلوهای برق تولید شدند. مزایای پی ال سی ها عبارتند از:

  • کوچکتر شدن و کاهش حجم سیم کشی نسبت به تابلوهای کنتاکتوری
  • تعمیر و نگهداری ساده تر( عیب یابی سریعتر)
  • امکان تغییر پروسه کنترل با توجه به امکان تغییر برنامه
  • کاهش سر و صدا در تابلو و خرابی کمتر با توجه به حذف کنتاکتور
  • توانایی کنترل پروسه های کنترلی پیچیده تر
  • منبع سایت کوشا الکترونیک

مینی پی ال سی ها با توجه به ابعاد کوچک آنها و عدم امکان گسترش سخت افزاری آنها (اضافه کردن امکانات جدید) معمولا در کنترل فرآیندها و سیستم های کوچک نظیر کنترل موتورخانه ها، کنترل چیلرها و سیستم های تهویه مطبوع،کنترل آسانسور، کنترل شرایط محیطی سالن های پرورش قارچ و طیور(مرغ و بلدرچین و …) یا بطور کلی سیستم های هوشمندسازی (BMS) کاربرد دارند