آگهی رایگان

 

شنبه, 04 بهمن 1393 ساعت 19:02

كليدها

كليدها

جهت كنترل وسايل الكتريكي و مصرف كننده ها از وسايل مختلفي استفاده مي شود كه ساده ترين اين وسايل كليدها هستند. بطور كلي كليد وسيله اي است كه با تغيير حالتي كه در اين وسيله ايجاد مي شود. باعث قطع يا وصل مدار مي شود. عمل تغيير حالت كليد از نيروي مكانيكي ناشي مي شود و نيز اينكه اين نيروي مكانيكي مستقيماً به كليد اعمال شود و يا توسط انرژي ديگر مثل الكتريسيته.

مي توان كليدها را كلاً به دو دسته تقسيم نمود :

الف- كليدهاي ساده :

براي تغيير حالت احتياج به انرژي مكانيكي دارند كه بصورتهاي يك پل و دو پل و سه پل و ساخته مي شوند كه از نظر ساختمان خود نيز به چند دسته تقسيم مي گردند.

ب- كليدهاي مركب :

اين كليدهاي نيروي مكانيكي را جهت تغيير حالت از انرژي واسطه اي دريافت مي كنند مثل رله ها و كنتاكتورها.

انواع كليدهاي ساده :

كليدهاي ساده بطور كلي به دو دسته تقسيم بندي مي شوند :

كليدهاي لحظه اي (شستي ها)

كليدهاي دائمي كه معمولاً از نظر ساختمان بصورتهاي اهرمي و غلطكي و زبانه اي ساخته مي شوند كه در مورد هركدام توضيحاتي داده مي شود.

1-كليد اهرمي  ساده

كليد اهرمي ساده از جمله ساده ترين كليدها بوده و بوسيله اهرمي كه به تيغه هاي كليد نيرو وارد مي كند ارتباط برقرار مي نمايد. تيغه هاي كليد به صورت يكنواخت به كنتاكتهاي ثابت وصل مي شوند. معمولاً از كليدها بيشتر براي جداكردن مدارهاي كم جريان استفاده مي كنند. در صنعت اغلب به اين «كليد چاقويي» و يا «كليد كاردي» مي گويند. در كليدهاي جريان كمتر با استفاده از دو كنتاكت كه با فاصله قرار دارند با بستن رشته سيم نازكي عمل فيوز را براي هر تيغه انجام مي دهند و در كليدهاي قدرت بالاتر از فيوزهاي كاردي (NH) در زير تيغه استفاده مي كنند.

شنبه, 04 بهمن 1393 ساعت 18:58

فيوز

از فيوز براي محافظت سيم و كابل ودستگاههاي اندازه گيري؛ ترانسفورماتور؛ ماشينهاي الكتريكي و ديگر مصرف كننده ها در مقابل جريانهاي اضافي و اتصال كوتاه استفاده مي شود. البته فيوز در جايي بكار مي رود كه ارزش نصب يك رله و يا يك كليد جريان را نداشته باشد.

فيوزها براساس مقدار ولتاژ و نوع ساختمان قطع كننده شان به انواع زير تقسيم مي شوند :

الف- فيوز حرارتي ذوب شونده

ب- فيوز حرارتي (بي متال)

پ- فيوز مغناطيسي

ت- فيوز توان بالا NH

ث- فيوز فشار قوي HH

الف- فيوزهاي حرارتي ذوب شونده :

شنبه, 04 بهمن 1393 ساعت 18:55

عايق كابلها

براي پوشش عايقي سيم ها از پلاستيك / لاستيك و يا از كاغذ استفاده مي شود. امروز كابل با عايق پلي وينل pvc بيشتر از كابلهاي ديگر بكار مي رود. عايق ديگري بنام پلي اتيلن نيز وجود دارد. عايق اكثر كابلهاي جريان قوي از كاغذ آغشته به روغن تهيه مي شود.

از عايق لاستيكي در جاهايي كه احتياج به چرخش زياد باشد نيز استفاده مي كنند.

ساختمان كابلهاي فشار قوي و حفاظت آنها :

قسمت اصلي ساختمان كابلها هادي و عايق آن است. ضمناً كابل را بايد در مقابل پديده هاي زير حفاظت نمود :

الف- حفاظت در مقابل فشار و ضربه هاي مكانيكي

ب- حفاظت در مقابل زنگ زدگي و اكسيد شدن هادي

پ- حفاظت در مقابل اثرات شيميايي و پوسيدگي

ت- حفاظت در مقابل اثرات ميدان الكتريكي و اتصال كوتاه شدن و ميدان هاي خارجي و جريان زياد

علايم اختصاري كابلها

شنبه, 04 بهمن 1393 ساعت 18:51

آشنايي با جريان سه فاز

جريان سه فاز در مداري كه سيم بندي القاء شونده آن (آرميچر) از سه دسته سيم پيچ جدا كه هر كدام نسبت به هم 120 درجه الكتريكي اختلاف فاز دارند تهيه مي شود.

انواع اتصال در سيستم سه فاز

در سيستم سه فاز معمولاً‌ از سه نوع اتصال استفاده مي شود :

الف- اتصال ستاره

ب- اتصال مثلث

ج- اتصال مختلط

-محاسبه جريان و ولتاژ در اتصال ستاره

 

همانطور كه مي دانيم در اتصال ستاره اختلاف سطح هر فاز با سيم نول ولتاژ فازي (UP) و اختلاف سطح هر فاز با فازي ديگر ولتاژ (Ul) را تشكيل مي دهند. مقدار ولتاژ خط از مجموع دو ولتاژ فازي بدست مي آيد. به همين جهت براي بدست آوردن مقدار Ul بايد برآيند دو ولتاژ فازي را رسم و مقدار آن را محاسبه نماييم. بدين ترتيب كه يكي از بردارها را در امتداد و به اندازه خودش رسم كرده و سپس بردار را با بردار پهلويش رسم مي كنيم. رابطه روبرو برقرار است :

شنبه, 04 بهمن 1393 ساعت 18:48

بیشتر درباره دوربین

D در واقع مخفف Charged

یک ابزار الکترونیکی محسوب

میشود که از تعداد زیادی از

دیودھای بسیار کوچک

حساس به نور تشکیل شده

است. ھر دیود موجود بر روی

چیپ CCD ولتاژی را تولید

میکند که دقیقا با نوری که

دریافت میکند نسبت

مستقیم دارد. دیودی که در

 

شنبه, 04 بهمن 1393 ساعت 18:21

روش های کابل کشی

1-نوع اول در کانال

انواع کانال های کابل:

1)      کانالهای خاکی

2)      کانال های معمولی (سیمانی بتونی)

3)      کانال های آدم رو

کانال های خاکی را به مقطع ذوزنقه می سازند تا از ریزش خاک به داخل کانال جلوگیری کنند ابتدا کف کانال باید محکم باشد یا آن را آجر فرش می کنند و به ضخامت 10 سانتی متر ماسه می ریزند و کابل را روی آن قرار می دهندو مجددا به ضخامت 15 سانتی متر روی کابل ماسه می ریزند و روی آن را آجر فرش می کنند و یک نوار هشدار نیز روی آجر قرار می دهند و بقیه ی کانال را با خاک معمولی پر می کنند

عمق کانال به تعداد و ولتاژ کابل ها بستگی دارد کابل های طبقه ی فوقانی باید حداقل 60 سانتی متر زیر خاک پیاده رو و 1 متر زیر آسفالت خیابان باشند و عرض کانال بستگی به تعداد و نوع کابل دارد

طبق شکل فاصله ی بین کابل های تک سیمه برابر 2d قطر کابل باشد و در کابل های سه سیمه برابر d قطر کابل باشد و ترتیب سیم کشی سه فازه باید مانند شکل باشد  

 

شنبه, 04 بهمن 1393 ساعت 07:24

آموزش مبانی اندازه گیری سطح با ترانسمیتر اختلاف فشار

در این آموزش آموزش مبانی اندازه گیری سطح مایعات با ترانسمیتر اختلاف فشار و به روش Hydro Static توسط شركت E+H آموزش داده می شود. 

 

کلیک کنید

شنبه, 27 دی 1393 ساعت 09:49

لیست قیمت تجهیزات

شاید برای شما هم پیش آمده که برای  ارایه و یا در آوردن لیست قیمت برخی از تجهیزات مانند لوله  شیر و .... نیاز به قیمت و مارک کورد نظر دادید

پنج شنبه, 25 دی 1393 ساعت 07:29

نرم افزار نقشه سیم پیچی تحت ویندوز

گر پوسته بدون سیم یک الکتروموتور در اختیارشما قرار گیرد و اطلاعی از تعداد دور و قطر سیم های اصلی آن نداشته باشید برای سیم پیچی مجدد آن دچار مشکل خواهید شد. البته برای محاسبه تعداد دور و قطر سیم  مشخصات آهن و نوع کاربرد آن لازم است ولی می توان بااطلاعات تقریبی تعداد دور و قطر سیم را با تقریب خوب محاسبه نمود. نرم افزارهای سیم پیچی ارائه شده این

افزونه های جوملا فارسی

رنک بازار